İSPANYA'DA VEZİRKÖPRÜ ESİNTİSİ

Kategori: Yönetim / Administration Cuma, 10 Haziran 2022 tarihinde yayınlandı. K_K tarafından yazıldı.

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği 15 üye ile 1 - 5 Haziran 2022 tarihleri arasında Erasmus+ KA204 "English and lCT; An lnterdisciplinary Approach" projesi kapsamında İspanya'nın Valencia eyaletinde Enric Valor Yetişkin (Halk) Eğitimi Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen ziyarete katıldı.

Dernek üyesi İngilizce Öğretmeni Emine BAYSAL liderliğinde gerçekleşen; Can İŞCAN, İhsan AKBULUT, Kenan KOCAKOÇ, Figen GÜNİNDİ, Nurullah TOK, Abbas DEMİR, Fatih YAZICI, Koray DÜZENLİ, İsmail Serkan KESİMOĞLU, Bünyamin AKCAN, Nagihan ATMACA HACIEMİNOĞLU, Nuray DIKTAŞ, Mükremin Yağız LEVENT ve Çiğdem ÖZYÜREK’in katıldığı proje ziyaretinde "Ülkelerin Kökenleri" başlığı adı altında; her kurum kendi anadili, tarihi, yemek kültürü ve folklorünü tanıtan sunumlar yaptı.

 

Proje etkinlikleri sonrası Valencia'nın tarihi ve doğal güzellikleri ile ilgili kültürel geziler gerçekleştirildi. Belediye Sarayı, İpek Pazarı, Opera Binası, Falles Müzesi bunlardan en dikkat çekici olanlardı. Toplamda 7 ortak kurumun bir araya geldiği buluşmada katılımcılar hem İngilizce hem de İspanyolca pratik yapma imkânı bularak kültürler arası köprüler kurma ve karşılıklı önyargıları yıkma yönünde oldukça verimli zaman geçirdiler. Projenin bir sonraki ziyareti 13-17 Temmuz tarihleri arasında 14 kişilik yabancı katılımcıların ziyaret edeceği ilçemizde gerçekleşecek. Dernek Başkanı Rahmi GÜNİNDİ Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile gerçekleşen proje kapsamında Eylül ayında Litvanya’ya da ilçemizden 14 kişinin giderek proje faaliyetleri gerçekleştireceğini söyledi.

Gösterim: 2018

Copyright

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği

Cumhuriyet Mahallesi Gençlik Caddesi No:75

            Vezirköprü / Samsun

Gallery

About us / Hakkımızda

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği

info@veged.org

veged12@gmail.com