Derneğimizin Katkılarıyla 28 Aralık 2019 gecesi Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezinde Barbaros Çelikoğlu Şiir Dinletisi ve Gülüş Meçhuli performansı gerçekleştirildi.

Devamını oku: BARBAROS ÇELİKOĞLU GÖSTERİSİ

Doğa Yürüyüşü Ekibimiz Vezirköprü'nün doğal güzelliklerini keşfetmeye ve tanıtmaya devam ediyor. 

 

Devamını oku: Doğa Yürüyüşü Ekibimizle Kanyon Ziyareti

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Türk Halk Oyunları Topluluğu'nun birlikte düzenlediği "Dünya Atabarı Oynuyor" etkinliğine VEGED olarak biz de katıldık.

Devamını oku: VEGED'le Vezirköprü Atabarı Oynuyor

VEGED Teknolojiyi Takip Ediyor. Yine bir sosyal sorumluluk alanında bir projeye imza attık. Bilim yuvası, geleceğin bilim adamlarını yetiştiren Vezirköprü Fen Lisesi'nde VEGED olarak Robotik Kodlama Atölyesi kurduk.

VEGED olarak sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında Vezirköprü Fen Lisesi'nde Çilek Bahçesi oluşturduk.

Devamını oku: Sosyal Sorumluluk Projemiz

VEGED Türk Halk Oyunları Ekibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda gündüz stadyumda gece ise Cumhuriyet Meydanında halkı coşturdu. 

Devamını oku: VEGED Türk Halk Oyunları Ekibi 29 Ekim Gösterisi

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibimiz Vezirköprü Belediye Başkanlığı, Vezirköprü Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen Sanat Çalıştayı Kapanış Töreninde Samsun Yöresi Halk Oyunları Gösterisi sergiledi.

 

 

Devamını oku: VEGED Türk Halk Oyunları Vezirköprü Sanat Çalıştayı Kapanışında

19 Mart 2018 Pazartesi akşamı halka açık olarak yapılacak Çanakkale Şehitleri Anma Programında VEGED Halk Oyunları Ekibimiz bir Özel Gösteri sergileyecektir.

Devamını oku: HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIMIZ İLK GÖSTERİ İÇİN HAZIR

Derneğimiz Halk Oyunları Ekibi olarak ilçemizde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programına özel bir koreografi ile katılarak halk oyunları gösterisi gerçekleştirdik.

Devamını oku: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÖSTERİMİZ

VEGED olarak köy okullarımıza desteğimiz devam ediyor.

 

Devamını oku: İLÇEMİZ MEŞELİ İLKOKULUNDA AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ