Dernek Başkanımız Rahmi GÜNİNDİ tarafından yetişkinlere verilen İngilizce kurslarımız devam etmektedir.

Devamını oku: DERNEK YETİŞKİN İNGİLİZCE A1 KURSU

TÜRK HALK OYUNLARI EKİBİMİZ 18 MART'A HAZIRLANIYOR

VEGED Türk Halk Oyunları Ekibimiz 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı için özel bir gösteri hazırlıyor. Bu kapsamda oyuncularımız ağır oyunlardan oluşan koreografilerle eğitmenlerimiz S. İsmail KESİMOĞLU ve Fatih YAZICI tarafından çalıştırılmakta.

 

Devamını oku: TÜRK HALK OYUNLARI EKİBİMİZ 18 MART'A HAZIRLANIYOR

Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün planladığı ve Mart 2020'de başvurusunu yapacağı Avrupa Birliği Erasmus+ KA2 "Empowering Adult Training in Rural Areas Through Outdoor Training Activities" başlıklı proje kapsamında Vezirkörü Belediye Başkanlığı ile üç yerel ortak olarak aynı konsorsiyumda yer aldık.

Devamını oku: ERASMUS+ KA2 PROJE ORTAKLIĞIMIZ

Derneğimizin Katkılarıyla 28 Aralık 2019 gecesi Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezinde Barbaros Çelikoğlu Şiir Dinletisi ve Gülüş Meçhuli performansı gerçekleştirildi.

Devamını oku: BARBAROS ÇELİKOĞLU PERFORMANSI

Doğa Yürüyüşü Ekibimiz Vezirköprü'nün doğal güzelliklerini keşfetmeye ve tanıtmaya devam ediyor. 

 

Devamını oku: Doğa Yürüyüşü Ekibimizle Kanyon Ziyareti

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Türk Halk Oyunları Topluluğu'nun birlikte düzenlediği "Dünya Atabarı Oynuyor" etkinliğine VEGED olarak biz de katıldık.

Devamını oku: VEGED'le Vezirköprü Atabarı Oynuyor

VEGED Teknolojiyi Takip Ediyor. Yine bir sosyal sorumluluk alanında bir projeye imza attık. Bilim yuvası, geleceğin bilim adamlarını yetiştiren Vezirköprü Fen Lisesi'nde VEGED olarak Robotik Kodlama Atölyesi kurduk.

VEGED Türk Halk Oyunları Ekibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda gündüz stadyumda gece ise Cumhuriyet Meydanında halkı coşturdu. 

Devamını oku: VEGED Türk Halk Oyunları Ekibi 29 Ekim Gösterisi

VEGED olarak sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında Vezirköprü Fen Lisesi'nde Çilek Bahçesi oluşturduk.

Devamını oku: Sosyal Sorumluluk Projemiz

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibimiz Vezirköprü Belediye Başkanlığı, Vezirköprü Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen Sanat Çalıştayı Kapanış Töreninde Samsun Yöresi Halk Oyunları Gösterisi sergiledi.

 

 

Devamını oku: VEGED Türk Halk Oyunları Vezirköprü Sanat Çalıştayı Kapanışında