•            Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz söyleşide genç girişimci ve Fikir Değirmeni kurucusu Burak Kartal'ın girişimcilik üzerine bizlerle paylaşacağı çok şey var. Ortaokul ve lise öğrencileri ve anne babalarına yönelik söyleşimize katılmak isterseniz Dernek Başkanımız Sayın Rahmi Günindi'ye özelden ulaşabilirsiniz. Katılım ücretsiz ama sınırlı sayıdadır. Söyleşi 10 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30'dadır. Toplantı linki katılımcılara gönderilecektir.

  •  

     

    Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Erasmus+ KA122 Hareketlilik Proje başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Kabul olması durumunda Çekya Prag'da 6 Dernek üyemizin "İnsan Kaynaklarını Geliştirme" konusunda 2022 yılı Nisan ayında bir seminer almasını hedeflemekteyiz...

  • Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibi eğitmenlerimiz İsmail Serkan Kesimoğlu ve Fatih Yazıcı'nın liderliğinde düzenlediği Türk Halk Oyunları Solo gösterilerine katkıda bulunan oyuncularımızı ödüllendirdik. Katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

  • 21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak 50 adet meyve ve süs fidanını toprakla buluşturduk.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÖSTERİMİZ

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Derneğimiz Halk Oyunları Ekibi olarak ilçemizde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programına özel bir koreografi ile katılarak halk oyunları gösterisi gerçekleştirdik.TÜRK ULUSU'nun birer mensubu olarak;

Kahraman Ecdâdımızın yolundan gitmek demek, TÜRK olmak demek, tüm bu güzel değerleri, örf ve adetleri yaşatmak, hayırlı evlâd olmak demektir.
Bizler de nacizane Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibi olarak bu ülkenin Folklorunun bir parçası olan Türk Halkoyunlarını yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

Tüm şehid ve şuheda'nın ruhu şâd olsun.(18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı)

İsmail KESİMOĞLU - VEGED Halk Oyunları Ekibi Halk Oyunları Eğitmeni