•            Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz söyleşide genç girişimci ve Fikir Değirmeni kurucusu Burak Kartal'ın girişimcilik üzerine bizlerle paylaşacağı çok şey var. Ortaokul ve lise öğrencileri ve anne babalarına yönelik söyleşimize katılmak isterseniz Dernek Başkanımız Sayın Rahmi Günindi'ye özelden ulaşabilirsiniz. Katılım ücretsiz ama sınırlı sayıdadır. Söyleşi 10 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30'dadır. Toplantı linki katılımcılara gönderilecektir.

  •  

     

    Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Erasmus+ KA122 Hareketlilik Proje başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Kabul olması durumunda Çekya Prag'da 6 Dernek üyemizin "İnsan Kaynaklarını Geliştirme" konusunda 2022 yılı Nisan ayında bir seminer almasını hedeflemekteyiz...

  • Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibi eğitmenlerimiz İsmail Serkan Kesimoğlu ve Fatih Yazıcı'nın liderliğinde düzenlediği Türk Halk Oyunları Solo gösterilerine katkıda bulunan oyuncularımızı ödüllendirdik. Katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

  • 21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak 50 adet meyve ve süs fidanını toprakla buluşturduk.

DERNEĞİMİZİN VEZİRKÖPRÜ KÜLTÜRÜ VE TURİZMİNE KATKISI

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

 

İlçemiz son yıllarda sahip olduğu doğal güzelliklerle ön plana çıkmaktadır. Gerek Şahinkaya kanyonunun tekne gezileri için bulunmaz bir fırsat olması, gerek doğal yürüyüş ve piknik alanları ve Kunduz Dağının cazibesi Osmanlı İmparatorluğu zamanından kalma tarihi eserlerle bütünleşince ilçemiz yerel turistlerin gözdesi haline gelmeye başladı.

Bu kapsamda Dernek olarak yapmış olduğumuz doğa yürüyüşü ve Halk Oyunları çalışmalarımızla İlçemizin tanıtımına katkıda bulunmaya çalışmaktayız. Amacımız amatör ruhla, ilçemizin keşfedilmemiş güzelliklerini ortaya çıkarıp, gerek sosyal medya gerekse basın yoluyla bu güzellikleri geniş kitlelerle paylaşmayı amaçladık.

Doğa yürüyüşü esnasında çekmiş olduğumuz fotoğraflar on binlerce kişi tarafından beğenilmektedir.

Derneğimiz proje ekibi de bu konuda yapmış olduğumuz çalışmaların daha planlı ve verimli olması için projeler üretmeye çalışmaktadır. Bu projelere turizm ve kültürel alana ilgi duyan, farklı bölgelerde hatta yurt dışında bu konuda başarıya ulaşmış yerleri görerek kendilerini geliştirecek kişilerin dahil olmasını arzu etmekteyiz. Öncelikle turizm, çevre ve kültürel faaliyetler konusuna ilgi duyan ve bu konuda kendisini geliştirme isteğinde olan kişilerin bu tür projelere daha fazla katkıda bulunacağını ve projeden de daha fazla yararlanacağını düşünüyoruz. Bu zamana kadar belirli faaliyetlere katılmış ve az da olsa organizasyon ve planlama konusunda deneyimi olan ve proje geliştirmeye meraklı kişilerle çalışma yapmayı planlıyor ve farklı bölgelerin turizm ve kültürün geliştirilmesi konusunda yerel yönetimlere de bu konuda bilgi ve fikir vermek istiyoruz.

Derneğimiz 2010-2011 yıllarında ilçe merkezinde bulunan Çukurçeşme Sokağının restorasyonu projesine teknik destek vermiş ve bu konuda herhangi bir maddi karşılık olmada Belediye Başkanlığı ile işbirliği içinde olmuştur.