•            Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz söyleşide genç girişimci ve Fikir Değirmeni kurucusu Burak Kartal'ın girişimcilik üzerine bizlerle paylaşacağı çok şey var. Ortaokul ve lise öğrencileri ve anne babalarına yönelik söyleşimize katılmak isterseniz Dernek Başkanımız Sayın Rahmi Günindi'ye özelden ulaşabilirsiniz. Katılım ücretsiz ama sınırlı sayıdadır. Söyleşi 10 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30'dadır. Toplantı linki katılımcılara gönderilecektir.

  •  

     

    Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Erasmus+ KA122 Hareketlilik Proje başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Kabul olması durumunda Çekya Prag'da 6 Dernek üyemizin "İnsan Kaynaklarını Geliştirme" konusunda 2022 yılı Nisan ayında bir seminer almasını hedeflemekteyiz...

  • Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibi eğitmenlerimiz İsmail Serkan Kesimoğlu ve Fatih Yazıcı'nın liderliğinde düzenlediği Türk Halk Oyunları Solo gösterilerine katkıda bulunan oyuncularımızı ödüllendirdik. Katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

  • 21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak 50 adet meyve ve süs fidanını toprakla buluşturduk.

AB PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

  

 

 

Derneğimizin (VEGED) Avrupa Birliği Erasmus Plus Yetişkin Eğitimi Yenilikçi ve İyi Uygulamaların Değişimi Çok Ortaklı Projesi kabul edildi.İspanya’dan iki, İtalya’dan üç ve Litvanya’dan bir ortak kurumla geçen yıl başvurusunu yaptığı Avrupa Birliği Erasmus+ KA204 “İngilizce ve Bilgi İletişim Teknolojileri: Disiplinlerarası Bir Yaklaşım” adlı projemiz kabul edildi. 

 

               Dernek Yönetim Kurulu üyeleri olarak proje açılışını gerçekleştik. Projemizde İngilizce başta olmak üzere yabancı dil öğretimi teşvik edilecek, bu alanda yeni yaklaşımların farklı ülkelerdeki uygulamaları paylaşılacak ve farklı etkinliklerle yurt içi ve yurt dışında proje faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Projemiz iki yıllık bir zamanda gerçekleştirilecek, bir tanesi ilçemizde de olmak üzere ülkelerarası toplantı ve ziyaretlerin yapılacak ve proje konusunun yanı sıra kültürlerarası diyalogun geliştirilmesini de sağlayacağız. Yetişkin öğrenicilerin kişisel ve çalışma alanlarındaki yetkinliklerinin artırılması ve Avrupa Birliği içinde hareketliliklerinin sağlanması da proje amaçlarımızdan birkaçı.

               Pandemi süreci sebebiyle ilk uluslararası toplantıyı çevrimiçi olarak gerçekleştirdik ve ilerleyen süreçte, pandemi sürecinin inşallah yavaş yavaş yok olmasıyla, projenin fiziksel olarak faaliyetlerine başlayacağız. Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak ilçemizde Türk Halk Oyunları Gösterileri, Eğitime destek faaliyetleri, kültürel etkinlikler ve yurt içi ve yurt dışı projeleriyle gündemdeki yerimizi korumaktayız. Her yaştan ilçemiz vatandaşlarına yeni imkanlar sağlamak amacında olan bir sivil toplum örgütüyüz. Projemizi Avrupa Birliği’nden alınan hibe ile gerçekleştireceğiz. Dernek faaliyetleri konusunda tüm üyelerimizden destek ve aktif katılım beklemekteyiz...

                                                                                            Rahmi Günindi - VEGED Başkanı