•            Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz söyleşide genç girişimci ve Fikir Değirmeni kurucusu Burak Kartal'ın girişimcilik üzerine bizlerle paylaşacağı çok şey var. Ortaokul ve lise öğrencileri ve anne babalarına yönelik söyleşimize katılmak isterseniz Dernek Başkanımız Sayın Rahmi Günindi'ye özelden ulaşabilirsiniz. Katılım ücretsiz ama sınırlı sayıdadır. Söyleşi 10 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30'dadır. Toplantı linki katılımcılara gönderilecektir.

  •  

     

    Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Erasmus+ KA122 Hareketlilik Proje başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Kabul olması durumunda Çekya Prag'da 6 Dernek üyemizin "İnsan Kaynaklarını Geliştirme" konusunda 2022 yılı Nisan ayında bir seminer almasını hedeflemekteyiz...

  • Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibi eğitmenlerimiz İsmail Serkan Kesimoğlu ve Fatih Yazıcı'nın liderliğinde düzenlediği Türk Halk Oyunları Solo gösterilerine katkıda bulunan oyuncularımızı ödüllendirdik. Katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

  • 21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak 50 adet meyve ve süs fidanını toprakla buluşturduk.

TÜRK HALK OYUNLARI EKİBİMİZ 18 MART'A HAZIRLANIYOR

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

 VEGED Türk Halk Oyunları Ekibimiz 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı için özel bir gösteri hazırlıyor. Bu kapsamda oyuncularımız ağır oyunlardan oluşan koreografilerle eğitmenlerimiz S. İsmail KESİMOĞLU ve Fatih YAZICI tarafından çalıştırılmakta.

Derneğimizin Halk Eğitimi Merkezi'nde oluşturduğu ve tasarladığı salonun da hazırlıkları devam ediyor. Aynalar ve duvarlara çizilen figürlerle tam bir halk oyunları çalışma salonu havasına bürünen bölüm, Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile düzenlenmektedir.