•            Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz söyleşide genç girişimci ve Fikir Değirmeni kurucusu Burak Kartal'ın girişimcilik üzerine bizlerle paylaşacağı çok şey var. Ortaokul ve lise öğrencileri ve anne babalarına yönelik söyleşimize katılmak isterseniz Dernek Başkanımız Sayın Rahmi Günindi'ye özelden ulaşabilirsiniz. Katılım ücretsiz ama sınırlı sayıdadır. Söyleşi 10 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30'dadır. Toplantı linki katılımcılara gönderilecektir.

  •  

     

    Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Erasmus+ KA122 Hareketlilik Proje başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Kabul olması durumunda Çekya Prag'da 6 Dernek üyemizin "İnsan Kaynaklarını Geliştirme" konusunda 2022 yılı Nisan ayında bir seminer almasını hedeflemekteyiz...

  • Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibi eğitmenlerimiz İsmail Serkan Kesimoğlu ve Fatih Yazıcı'nın liderliğinde düzenlediği Türk Halk Oyunları Solo gösterilerine katkıda bulunan oyuncularımızı ödüllendirdik. Katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

  • 21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak 50 adet meyve ve süs fidanını toprakla buluşturduk.

ERASMUS+ KA2 PROJE ORTAKLIĞIMIZ

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün planladığı ve Mart 2020'de başvurusunu yapacağı Avrupa Birliği Erasmus+ KA2 "Empowering Adult Training in Rural Areas Through Outdoor Training Activities" başlıklı proje kapsamında Vezirkörü Belediye Başkanlığı ile üç yerel ortak olarak aynı konsorsiyumda yer aldık.

Proje; Slovenya'nın Skofja Loka, İyalya'nın Perugia, Polonya'nın Silesia, Bulgaristan'ın Sofya ve Letonya'nın Jekabpils şehirlerinden belediye ve yetişkin eğitimi veren devlet kurumları ve derneklerden oluşan 6 uluslararası ortak ve Halk Eğitimi Merkezi, Belediye Başkanlığı ve Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği'nden oluşan 3 yerel ortakla gerçekleştirilecek ve iki yıl sürecek. Proje kapsamında, yetişkin eğitimini güçlendirmek için farklı kurumların uyguladıkları açık alan etkinlikleri paylaşılacak ve yeni yöntem ve tekniklerle kurumlar birbirlerini destekleyeceklerdir.

Başvurunun kabul olması durumunda proje, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansından alınacak hibe ile gerçekleştirilecek ve her ülkeden eğitimciler 2 yıllık süreç içinde ortak ülkelerde yapılacak proje toplantılarına katılacaklardır.