•            Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz söyleşide genç girişimci ve Fikir Değirmeni kurucusu Burak Kartal'ın girişimcilik üzerine bizlerle paylaşacağı çok şey var. Ortaokul ve lise öğrencileri ve anne babalarına yönelik söyleşimize katılmak isterseniz Dernek Başkanımız Sayın Rahmi Günindi'ye özelden ulaşabilirsiniz. Katılım ücretsiz ama sınırlı sayıdadır. Söyleşi 10 Mayıs Pazartesi günü saat 21.30'dadır. Toplantı linki katılımcılara gönderilecektir.

  •  

     

    Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Erasmus+ KA122 Hareketlilik Proje başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Kabul olması durumunda Çekya Prag'da 6 Dernek üyemizin "İnsan Kaynaklarını Geliştirme" konusunda 2022 yılı Nisan ayında bir seminer almasını hedeflemekteyiz...

  • Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği Türk Halk Oyunları Ekibi eğitmenlerimiz İsmail Serkan Kesimoğlu ve Fatih Yazıcı'nın liderliğinde düzenlediği Türk Halk Oyunları Solo gösterilerine katkıda bulunan oyuncularımızı ödüllendirdik. Katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

  • 21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği olarak 50 adet meyve ve süs fidanını toprakla buluşturduk.

VEZİRKÖPRÜ VEGED'LE ATABARI OYNUYOR

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Türk Halk Oyunları Topluluğu'nun birlikte düzenlediği "Dünya Atabarı Oynuyor" etkinliğine VEGED olarak biz de katıldık.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Türk Halk Oyunları Topluluğu'nun birlikte düzenlediği "Dünya Atabarı Oynuyor" etkinliğine VEGED olarak biz de katıldık. İlçemiz Çamlık Parkında düzenlediğimiz "Vezirköprü VEGED ile Atabarı Oynuyor" etkinliğimize ilçe halkımız 7'den 77'ye yoğun bir ilgi gösterdi. Erhan ÇAMURCU'nun Atabarı oyunu ile ilgili verdiği bilgilerle ve sunumu ile başlayan etkinliğimizde, derneğimiz Türk Halk Oyunları Antrenörleri İsmail KESİMOĞLU ve Fatih YAZICI tarafından önce Atabarı oyunu kısaca öğretildi. Daha sonra yaklaşık 100 kişinin oyuncu ve 1000 kişinin seyirci olarak katıldığı etkinlik başladı. Oyuncular müzik eşliğinde hep beraber Artvin Yöresi'nin ünlü oyununu oynadılar. Büyük coşkuyla geçen etkinlik sonrasında canlı müzik konseriyle devam etti ve sona erdi.